Hayat; Gördüğün gibi…

Etkinlik, Genel, Hayat Yorum Ekle

Her şeyi daha net görüyorum artık. Özellikle psikolojik durumlar nedenler sonuçlar ilişkiler daha netleşmeye başlıyor. Derinleştikçe çözümlemesi daha kolay oluyor ama anlamlandırdıkça daha yukarı çıkıyorum, küçülmeye ve daha büyük şeyin bir parçası olmaya başlıyorlar.

Kaybedenler Kulübü 300x200 Hayat; Gördüğün gibi...

Oyun güzeldi, yalnızlar kulübü. Hasibe Eren yerine Banu Çiçek Barutçugil oynuyordu ki bence oldukça başarılıydı. Konudan çok sonuna takıldım ben, son cümlelere…Yani şimdi bu kursun sonunda ne olduğunu biliyor musunuz? Hayır. Şimdi beni yalnız bırakın diyor sonra Demet Sağlam…Hayatta da sonra ne olduğunu, olacağını biliyor muyuz…Ona benzettim ben. Arayışım gibi onların da kendilerini aradıklarını düşündüm. Sonra kendimle ilgili bir sürü analiz geldi yine aklıma. En çok hor görülen, önemsenmeyen oyuncuya takılışım bir tesadüf mü acaba, yoksa onunda gittiği bir yer, bir anlam mı var. Soruyor muyum birde…

 Hayat; Gördüğün gibi...

Hayat hep görmek istediğimiz gibi, baktığımız gibi, olmasını nasıl istiyorsak öyle.

Nasıl hissediyorsak o hayat. Bir gün drama, öbür gün komedi, sonraki gün aksiyon. Her gün yeni bir film oynatılıyor, daha güne başladığımız ilk saniyeden itibaren. Bazen planlı, çoğu zaman dağınık düzende. Bazen kısa film, bazen uzun metraj ama hep bir bilmece. Arayış devam ediyor orası aşikar. Neden burada olduğumuz, neden yaşadığımız, neden hayatta olduğumuz. Müdahale edebilme ihtimalimiz olan tek şey, şu andaki hislerimiz. Müdahale edebileceğimiz şey ise onlara tanıklık etmek ve oldukları gibi kabul etmek. Kaderci miyim? Alakası bile yok.

 


Etiketler:, , , , , , ,


Yorum Bırak