Berraklık

Genel, Yoga Yorum Yok »

1 haftadır yogaya gitmiyordum, bugün nihayet Şeyma’nın dersine girebildim ve ne kadar da özlediğimi hatırladım. Öyle mutluyum, öyle huzurluyum ki şu an…Sanki 1 aydır yoga yapmıyor gibi çok büyük zevk aldım. Ve gene Şeyma güzel noktalara parmak soktu icon smile Berraklık deşdi durdu…

41 300x236 BerraklıkSonra hislerim, uyanışlarım ve ben…Neler söylüyordu acaba bana…Kapadım gözlerimi; hareketlerin düzenine ve hizaya bakmadan, kendimi dinledim yeniden. Özlemiştim beni…Her matın üzerine çıkışımda içerden yeniden sesleniyordu. Tekrar duydum o sesi. Kalbimin kan pompalıyışını ve atışını hissettim yeniden. Nefesimi…Sonra her sorduğum sorunun cevabı geliyordu içerden, belirsiz hiçbir şey yok gibi, herşey o kadar net, parlak.

Yoga benim için spor değil, içe dönüş, yuvaya yolculuk, kendi gerçekliğine uzanma. Kas gelişimi ise bunların yanında bonus gibi.

Bugün dedim ki, bıraksam kastığım şeyleri; akışına…nasıl olsa kontrolümüzde olan hiçbir şey yok; kalbim eridi işte o zaman matın üzerine, dizlerim hiç üzmedi beni, kaydı gitti tüm hareketler. Nefesimle baştan aşağıya yıkandım bugün, geriye sadece mutluluk, huzur, sevgi ve neşe kaldı.

Bir sürü şey düşündüm ama sonra unuttum hepsini, susturdum kendimi ve bugünü de teslim ettim geçmişe…

İyi geceler…

Etiketler:, , ,

Yavaşla…

Genel, Hayat Yorum Yok »

yavasla 300x187 Yavaşla...Yavaşla ruhum yavaşla, hayatta hiç bir şey için aceleye gerek yok, hiç bir şey için zorunda yok, her şey keyfi, hep….ya hızlı gidip çabuk yorulacağım, ya da yavaşlayıp daha uzun gideceğim, aynı bedenlerimizin bize öğrettiği gibi…Üstelik ısınma turlarını çoktan atladık…Sıra yavaşlamakta…bu ara streslerdeyim, bu kez daha fazla hissediyorum stresi ve hayatımda strese ne kadarda yer olmadığını hatırlıyorum. Hem bence iyi strese bile gerek yok hayatımızda. Bedenlerimiz birer öğretmen, zihnimiz ancak berrak olduğunda doğru kararlar verebilecek şekilde tasarlanmış.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , ,