Kutsal İnek

Annelik&Hamilelik, Genel, Hayat 1 Yorum »

2 gün önce dr.com.tr den aldığım Kutsal İnek kitabı nihayet elime ulaştı. Dergide anlatımını okuduğumda hissettiğim şeylerimi yazıyor, benim gibi birileri daha mı var acaba diye düşünmüştüm ve koşarak aldım icon smile Kutsal İnek

WP 20140124 15 46 32 Pro 168x300 Kutsal İnek

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , ,

Hamileliğin 14. Haftası…

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Bu hafta Esra’nın verdiği bir kitap’ı okumaya başladım. Elif Doğan’ın (kendisi blogcuanne.com un kurucusu) Annelik her zaman toz pembe değil adlı kitabı. Çok eğlendim. Hem kitap okuyabiliyor olduğumdan hemde duygularıma tercüman olduğundan… Arada isyan eden, kendisine akıl verildiğinde kızabilen, şükret dediklerinde tamam ama.. diyebilen, hamilelikte normal olmadığını ama hamile kadının paşalar gibi ağırlanması gerektiğini düşünen bir kadın olduğundan bayıldım kitaba… Oh be! dedim sonunda, nihayet benim gibi birileri var.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Bir kitap: Hermann Hesse & Siddhartha

Genel Yorum Yok »

Yıllar önce okudum sanıyorum bu kitabı. Bir şekilde hatırlıyorum, ama o kadar değiştim ki o günden bugüne, bugün başka bir gözle görüyorum. Ne kadar güzel, ne kadar derin bir kitapmış, ne kadar çok şey öğretiyormuş aslında. Yeniden anladım, bu kez anladım, seneye bambaşka anlayabilirim  belki de kimbilir icon smile Bir kitap: Hermann Hesse & Siddhartha

32441 181x300 Bir kitap: Hermann Hesse & Siddhartha

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , ,

Büyümek

Genel, Hayat, Yoga Yorum Yok »

BreakingPoint 214x300 Büyümek

Gerçekten yogadan mı başladı bu kendini bulma durumu? Yoksa zaten başlamak üzereydi de, ben kendim için bir şeyler yapmaya başladığımda mı farkettim. Bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var, artık bazı şeyleri kırdığım… Korkularımla, kendimle, benliğimle yüzleşebildiğim… Okuduğum kitap  (Öfke Dansı) artık bir teoriden öteye gidiyor benim için. Gerçekten bir yerlere ulaşıyor ve ben biliyorum ki, onun içimde, davranışlarımda, benliğimde bir yansıması olacak.

Artık büyüyorum. Bebek kararıyla başladı belki de her şey. Bir aydınlanma yaşadım kendime dönüp. Şimdi tekrar dönüp bebeğin hayatımın bu muhteşem gidişini değiştirip değiştirmeyeceğinden korkuyorum, ama sanıyorum 2013 benim için değişim yılı.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , ,