Kutsal İnek

Annelik&Hamilelik, Genel, Hayat 1 Yorum »

2 gün önce dr.com.tr den aldığım Kutsal İnek kitabı nihayet elime ulaştı. Dergide anlatımını okuduğumda hissettiğim şeylerimi yazıyor, benim gibi birileri daha mı var acaba diye düşünmüştüm ve koşarak aldım icon smile Kutsal İnek

WP 20140124 15 46 32 Pro 168x300 Kutsal İnek

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , ,

Hamileliğin 14. Haftası…

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Bu hafta Esra’nın verdiği bir kitap’ı okumaya başladım. Elif Doğan’ın (kendisi blogcuanne.com un kurucusu) Annelik her zaman toz pembe değil adlı kitabı. Çok eğlendim. Hem kitap okuyabiliyor olduğumdan hemde duygularıma tercüman olduğundan… Arada isyan eden, kendisine akıl verildiğinde kızabilen, şükret dediklerinde tamam ama.. diyebilen, hamilelikte normal olmadığını ama hamile kadının paşalar gibi ağırlanması gerektiğini düşünen bir kadın olduğundan bayıldım kitaba… Oh be! dedim sonunda, nihayet benim gibi birileri var.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Hamilelik ve Psikolojisi

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Ne var yani, herkes gibi mutluluktan uçuyor olmam mı gerekiyor? Harika bir duygu, ölüyorum mutluluktan dememek tuhaf mı yani?

Hayır, korkuyorum. Tamam onu daha şimdiden sevdiğimi o kadar iyi hissediyorum ama Doruğun iş durumu, benim yapmak istediklerim, aile ile yaşama fikirleri beni endişeye sürüklüyor. Üstüne astrolojinin durumu da zaten bizi endişeye sürüklüyormuş, ne hoş.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , ,

Hamilelik Testleri – 2 – Kan & Tiroid & İdrar Testleri ve 7.hafta

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Hamile olduğumu öğrendiğimden ilk trimester sonuna kadar doktorum 2 haftada bir ona gitmemi istedi ve bu dönem içinde hamileliğin düşük ile sonlanma ihtimalinin 6’da 1 olduğunu ekleyip, etrafa çok yaymanın doğru olmadığını iletti. 5. haftamda hamile olduğumu öğrenmemle, ve 7. haftada kalp atışlarını duymamızla doktorumuz Levent Şentürk, ilk kan,idrar, ve tiroid kontrolleri için testlerimizi yazdı. Bu dönemden sonra aynı zamanda henüz sadece Almanya ve Kanada’da satılan, Centrum Materna (a von bis zink) adlı vitaminine başladık.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Hamilelik Testleri – 1 – İdrar Testleri ve Kan testi – Beta HCG

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Hamilelikte testler ve süreçlerle ilgili bir yazı yazmak istedim. Hem arkadaşlarım hem de kendi araştırmalarım bu tür yazılara bu dönemde ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu gösterdi aslında.

Öncelikle hamile olduğunuzu öğrenmek için yapılan testlerden bahsetmek istiyorum. Hamile kalmayı denemeye başlar başlamaz, her ay regl dönemi öncesi acaba oldu mu , olacak mı stresi başlıyor. Regl dönemi yaklaşıpta belirtileri olmayınca acaba bir idrar testi mi alsam gibi sorular kafayı iyice kurcalamaya başlıyor, tabii her ay istekte artınca bazen regl olur olmaz ağlama krizleri yaşanabiliyor. icon smile Hamilelik Testleri   1   İdrar Testleri ve Kan testi   Beta HCG

Devamını Oku…

Etiketler:, , , ,

Evrenden Sinyaller…

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Çok güzel bir başlık oldu değil mi?:)

Daha hamile olduğumu bilmeden, Çiko’nun belki hamilesindir, neden bir gebelik testi almıyosun deyişi, babamın Avrupa’ya giderken aradığımda bir gün önce beni elimde çok güzel bir çiçekle rüyasında görmüş olması (Kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince işarettir) , Yeşim’e bana sarılsana dediğimde, yoksa durumunda değişim mi var deyişi, Hazal’ın hamileymişsin tebrik ederiz demesi hepsi evrenden gelen çok güzel işaretler.

Ve hepsi doğru icon smile Evrenden Sinyaller...

İnsanlar sadece hissettiklerine güvenerek yaşasalar, ve mantıklarını -ön loblarını- kullanmasalar, belki de çok daha kolay olacak yaşamak…

 

Etiketler:, ,