Hamilelik Testleri – 2 – Kan & Tiroid & İdrar Testleri ve 7.hafta

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Hamile olduğumu öğrendiğimden ilk trimester sonuna kadar doktorum 2 haftada bir ona gitmemi istedi ve bu dönem içinde hamileliğin düşük ile sonlanma ihtimalinin 6’da 1 olduğunu ekleyip, etrafa çok yaymanın doğru olmadığını iletti. 5. haftamda hamile olduğumu öğrenmemle, ve 7. haftada kalp atışlarını duymamızla doktorumuz Levent Şentürk, ilk kan,idrar, ve tiroid kontrolleri için testlerimizi yazdı. Bu dönemden sonra aynı zamanda henüz sadece Almanya ve Kanada’da satılan, Centrum Materna (a von bis zink) adlı vitaminine başladık.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Hamilelik Testleri – 1 – İdrar Testleri ve Kan testi – Beta HCG

Annelik&Hamilelik Yorum Yok »

Hamilelikte testler ve süreçlerle ilgili bir yazı yazmak istedim. Hem arkadaşlarım hem de kendi araştırmalarım bu tür yazılara bu dönemde ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu gösterdi aslında.

Öncelikle hamile olduğunuzu öğrenmek için yapılan testlerden bahsetmek istiyorum. Hamile kalmayı denemeye başlar başlamaz, her ay regl dönemi öncesi acaba oldu mu , olacak mı stresi başlıyor. Regl dönemi yaklaşıpta belirtileri olmayınca acaba bir idrar testi mi alsam gibi sorular kafayı iyice kurcalamaya başlıyor, tabii her ay istekte artınca bazen regl olur olmaz ağlama krizleri yaşanabiliyor. icon smile Hamilelik Testleri   1   İdrar Testleri ve Kan testi   Beta HCG

Devamını Oku…

Etiketler:, , , ,

Üreme Sistemleri

Anatomi, Genel Yorum Yok »

Sevgili başbakanımız istediği kadar kızlı-erkekli işlere son vermeye çalışsın, işin gerçeği, kadın ve erkek neslini devam ettirmek için çok güçlü içgüdülere sahip. Üreme sistemleri, heyecanları, bedenleri, bilinçaltında taşıdıkları hemen hemen her şey onları birbirine itmeye programlı. Yeni nesil üretmek için aşık oluyoruz. Daha iyi nesiller üretmek için aşık olup, sevişiyoruz. Sevişiyoruz çünkü doğurgan olduğunu ya da doğru spermi vereceğini düşünüyoruz. Aşık oluyoruz çünkü sevişip yeni bir kadın&erkek yaratmak istiyoruz icon smile Üreme Sistemleri Evet bir döngü, bu döngüyü de öyle 10-15 senede içimizden söküp alabileceğini sanmıyorum. Ne de olsa evrim kaç milyon senedir bizi değiştiriyor, sense sadece ona karşı geliyorsun; komik.

Bugün anatomi derslerime üreme ile başladım. Bu aralar ilgimi hamile kalmak istediğimden dolayı oldukça fazla çekiyor. Güzel güzel notlar alarak, sistemin nasıl çalıştığını, düzeltmek ve daha iyiyi götürmek için neler yapmak gerektiğini araştırdım ve onları buradan kısa kısa yazacağım.

 

Etiketler:, , ,