Tanıklık Etmek ve Anda Olmak

Yoga Yorum Yok »

Bu bloğun benimle aynı eksende düşünceleri olan insanlar getirmesi dileğiyle icon smile Tanıklık Etmek ve Anda Olmak

Dün Rana hocanın temel yogasına, bugün Zeynep Çelen’in akış dersine, ardından Devrim Akkaya’nın dersine girdim, hepsi ayrı heyecan hepsi ayrı farklıydı. O kadar zevk aldım, öyle güzel bir ruh haline girdim ki, hiç çıkmak istemiyorum.

Gözlerimi kapatıp güneşi dinledim bugün, yürürken yüzüme vuran havayı hissettim, denizi izledim, hiç durmadan akışını, zaman gibi…görmekten çok hissettim bugün etrafımda bana çarpan her şeyin enerjisini, bir kaçı üzdü, bir kaçı dokundu ama kabul ettim, herkesi, her şeyi etrafımdaki, durdum, dinledim, açtım kollarımı enerjilere, daha çok hissettim, kim olduğumu, neden hayatta olduğumuzu, zevk alışımızı, zamanın akışını…

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , , , , , ,

Genel, Hayat, Konusuz-Kategorisiz Yorum Yok »

Wing chun korkularımı besliyordu, yoga kendimi besliyor…
Hem zaten hayatın kendisi bi akış. Akışa müdahale etmeye çalışmak dimdik bir kaydıraktan kayarken yön değiştirmeye çalışmak gibi, ya kolun çıkıyor ya bacağın sonunda…

Etiketler:, ,

Yogayla Hayata Bakış

Yoga Yorum Yok »

İnsanın içine yaptığı yolculuk ne pahalıdır, ne zorlu, ne de bilinmez. İnsan içine döndükçe mutlu olur. İnsan içini ve kendi benliğini buldukça tam olur. Son yoga dersim ve beni ağlatan meditasyonu, biraz daha yakınlaştırdı beni kendime…Cevaplar yakın, cevaplar elimin altında… Cevaplar ancak biz almak istediğimizde orada… Görmemek, umursamamak, kenara atmak o kadar kolay ki…İçine dönmek, kendini aramak cesaret istiyor, olgunluk istiyor, zamanın gelmiş olmasını gerektiriyor. Belirli bir yere kadar açılmışsa, beynin ve zihnin bazen yetmiyor, bazen tümüyle açılmışsa da yetmiyor çünkü bazen henüz zamanı gelmemiş oluyor, henüz senin için ağır olabiliyor. Herkesin hayatta öğreticisi var, bu bazen yaşanan acılar oluyor, bazen elindeki varlıklar, bazen hastalıklar, bazen bir kişi, bazen bir şey… Bu kez benimki yoga ve Şeyma hocam…Son dönemde yaşadıklarımı özetleyen şeylerse şöyle:

 

Yoga ook goed voor sceptici1 300x218 Yogayla Hayata Bakış Devamını Oku…

Etiketler:, , , ,

Vinyasa Yoga & Şeyma Özcan

Yoga Yorum Yok »

Sea and Forest yoga mat 300x180 Vinyasa Yoga & Şeyma ÖzcanDün MAC Kanyon’dan Şeyma Özcan’ın meditasyon & nefes çalışmaları ile ilgili bir mail geldi. Her zaman çok pahalı olduğunu düşünsem de, içimden bu konuda en azından telefonla bilgi almama isteyen sesi dinleyip, Mac Kanyon’u aradım. Şeyma hoca 2 gün boyunca toplam 6 saatlik bir eğitim veriyormuş, ancak içerikle ilgili daha detaylı bilgi için kendisiyle konuşmamı istediler. Bende kendisinin web sitesinden e-mail adresini bulup bir mail attım. Amacım hem kendisiyle tanışmak hem de sorularımı sorup doğru yanıtlar almaktı. Çok güzel ve detaylı bir cevapla döndü Şeyma hoca bana… Dersime gel öncesinden birkaç kere dedi. Mac Kanyon’u arayarak aslında Gmall’a üye olduğumu ama workshop öncesi Şeyma hocayla tanışmak istediğimi söyledim, onlar da kabul ettiler.Ve böylece Şeyma hocanın dersine girdim, ve kendisiyle yüz yüze görüşerek, tanıştım.

Devamını Oku…

Etiketler:, , , , ,