Büyümek

Genel, Hayat, Yoga Yorum Ekle

BreakingPoint 214x300 Büyümek

Gerçekten yogadan mı başladı bu kendini bulma durumu? Yoksa zaten başlamak üzereydi de, ben kendim için bir şeyler yapmaya başladığımda mı farkettim. Bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var, artık bazı şeyleri kırdığım… Korkularımla, kendimle, benliğimle yüzleşebildiğim… Okuduğum kitap  (Öfke Dansı) artık bir teoriden öteye gidiyor benim için. Gerçekten bir yerlere ulaşıyor ve ben biliyorum ki, onun içimde, davranışlarımda, benliğimde bir yansıması olacak.

Artık büyüyorum. Bebek kararıyla başladı belki de her şey. Bir aydınlanma yaşadım kendime dönüp. Şimdi tekrar dönüp bebeğin hayatımın bu muhteşem gidişini değiştirip değiştirmeyeceğinden korkuyorum, ama sanıyorum 2013 benim için değişim yılı.

Bebeğimiz olsun ya da olmasın, hayatımın artık bambaşka gideceğini çok iyi biliyorum. Bebeğimiz olursa da, bu yolları ona öğretmek istiyorum. Kendinin farkında olmanın, davranışlarının, kişiliğinin, bedeninin farkında olmanın insanı ne kadar yüceleştirdiğini ve kişisel gelişim yolunda ne kadar önemli olduğunu benden daha önce öğrensin istiyorum. Hem  Doruk gibi bir babası varken, benden daha önce öğreneceği kesindi icon smile Büyümek

Artık insanları yargılamıyorum, suçlamıyorum, daha az öfkeleniyorum. Hala değişikliğe tepki gösteriyorum, ama kendime zarar verdiği anda yavaşlamayı unutmuyorum. Evet yavaşlamayı çoğu zaman unutmuşum bugüne kadar. Havaalanında tüm günün yorgunluğunu kimseden çekinmeden meditasyon yaparak geçirebiliyorum. Artık umursamıyorum da… Ne daha değerli eşyaları, ne de kim olduğumu düşünen yabancıları. Ben benim işte. İster kabul göreyim, ister görmeyeyim. Hayatı yaşadığım şekli seviyorum, ve bir adım daha yukarıya çıkana kadar bu şekilde devam edeceğimi biliyorum.

İyi ki yogaya başladım, iyi ki Aykut Oğutun kitaplarını okuduk, iyi ki meditatif bir tarafımız var. Artık tüm sahne daha net. Ve olduğum gibiyim, oyuncu değil….

Şükretmeyi öğrendim tekrar. Gözlerim var, bacaklarım hala işe yarıyor ve sen varsın.Şükürler olsun!!!

14/01/2013


Etiketler:, , , , ,


Yorum Bırak