Burçlar ve Hayat

Astroloji Yorum Ekle

Son zamanlarda fazlasıyla takıldığım bir konu Astroloji & Astronomi… Sevgili Altan Yıldız’dan (yorumcu.com’un sahibi) astrolojinin anlamını öğrendiğimde, üstüne Sevgili Serkan Ceyhan’ın anlattıklarını dinlediğimde, neden insanlara böyle bakmıyoruz ki diye düşündüm. Doğum günü ve doğum saati hayatlarımızı etkileyen şeyler, bu dünyaya gözlerimizi açtığımızdaki zaman biraz bizi yoğuran şeylerden biri oluyor. Tabii hayat bunun üstüne bir o kadar daha koyuyor ve biz gerçek biz oluyoruz.

YorumcuLogo 300x250 Burçlar ve Hayat

Ben bir Koç burcuyum, hemde tam anlamıyla:) Sevgilim ise bir yengeç, o da tam bir yengeç…Bunu burçların bu özelliklerini okuduğumda daha da iyi anlıyorum. Bu yüzden burcunuzu öğrenmek için ve kendim hatırlayabileyim diye doğum tarihine göre burçlar;

KOÇ – 21 Mart – 20 Nisan

BOĞA – 21 Nisan – 20 Mayıs

İKİZLER – 21 Mayıs – 21 Haziran

YENGEÇ – 22 Haziran – 22 Temmuz

ASLAN – 23 Temmuz – 23 Ağustos

BAŞAK – 24 Ağustos – 23 Eylül

TERAZİ – 24 Eylül – 23 Ekim

AKREP – 24 Ekim – 22 Kasım

YAY – 23 Kasım – 21 Aralık

OĞLAK – 22 Aralık – 20 Ocak

KOVA – 21 Ocak – 19 Şubat

BALIK – 20 Şubat – 20 Mart

Birde tabii burçların elementleri;

Ateş burçları; Koç, Aslan ve Yay

Ateş, adından da anlaşılacağı gibi sıcakkanlılığı, enerjiyi, dışa dönüklüğü temsil eder.  Deli dolu oluşları yanışları gibidir, ama hemen de sönebilir. Özgüvenleri yüksek, iddialı, cesaretli, yaşamayı seven, neşeli ve hareketlidirler. Sıcaklıklarını çevrelerine yansıtırlar. Sözlerini esirgemezler.İhtiraslıdırlar…

Su burçları; Yengeç, Akrep, Balık

Su burcu insanları duruma göre değişkenlik gösterirler. Çağlayana katılıp çoşabilir, göle dönüşüp durgunlaşabilirler. Sezgileri güçlü, yaratıcı, duygusaldırlar, duygularını severler ve sahip çıkarlar. Yapılan hiçbir şeyi kolay unutmayan bir yapıya sahip olduklarından kincidirler.

Toprak burçları; Boğa, Başak, Oğlak

Toprak grubu burcundakiler, ihtiyatlı, dikkatli, olayları kontrol altında tutmasını bilen kişilerdir.
Ayağı yere en sağlam basan tipler toprak grubu burcudurlar. Pratik düşünen, materyalist, iradeli, mantıklı, yöneticilik yönleri gelişmiş kişilerdir. İş konusunda istikrarlıdırlar aynı zamanda sadık ve vefakârdırlar.

Hava burçları; İkizler, Terazi, Kova

Hava burçları eser, savurur, durulur, ruhu okşar.  Çeşitli düşünceler hakkında konuşup tartışmaktan hoşlanırlar. Duygusal değildirler. Çabuk seven ve çabuk bıkan kişilerdir. Yeni ve etkileyici fikirlere her zaman açıktırlar, tekdüzeliği sevmezler. Üzerlerinde duygusal baskı kurulamaz. Özgür olmak, onların prensibidir. Rahat, entelektüel ve zeki kişilerdir.

6 Kasım 2012


Etiketler:, , , , ,


Yorum Bırak